Nasze cele i niezbędne środki które należy podjąć w celu ich realizacji.

Stowarzyszenie MOST zabiega o przeprowadzenie inwestycji w sposób uwzględniający poszanowanie praw obywateli, uwzględniający historyczne przeznaczenie Wybrzeża i jego wyjątkowe miejsce w Panoramie Przemyśla.

1

Przeprowadzenie profesjonalnych konsultacji, które będą podstawą do założeń projektowych warunkujących przeznaczenie i przyszły kształt deptaku.

2

Rewitalizacja wybrzeża powinna zostać zaprojektowana jako całościowy projekt urbanistyczny uwzględniający wnioski płynące z konsultacji. Projekt powinien uwzględniać następujące elementy:

  • odwodnienie ulic
  • drogi dla rowerów w ciągu ulic Wybrzeże JP2 i 22 Stycznia i rozwiązanie komunikacyjne łączące te drogi ze ścieżką poprowadzoną w zabytkowym przęśle Mostu Kolejowego
  • rewitalizację przestrzeni w okolicy Mostu Kolejowego uwzględniającą nową rolę tego miejsca – Muzeum Narodowe

3

Wprowadzenie standardów Ochrony Drzew w Procesie Inwestycyjnym jako niezbędnego elementu inwestycji na etapie projektowym i wykonawczym

4

Wyłonienie finalnego projektu w formie konkursu architektonicznego przeprowadzonego pod nadzorem Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP.

Środki które należy podjąć

1

Wycofanie przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.  założenia projektowego związanego z obniżeniem skrajni wysokościowej pod mostem po stronie ulicy 22 Stycznia. Zachowanie skrajni w jej pierwotnym historycznym kształcie.

2

Wycofania się Miasta z umowy z firmą Probud, przy zastosowaniu punku 10 umowy. Zapis ten pozwala wycofać się z umowy ze względu na ważny interes społeczny bez ponoszenia dodatkowych kosztów, i zachowanie przez Miasto dotychczas opracowanej dokumentacji projektowej.

Wesprzyj obronę
wybrzeża

Istotna jest każda forma wsparcia i działania, która wspomoże akcję ratowania Przemyskiego Deptaku. Każde działanie, mniejsze i większe zwiększa szansę powodzenia naszej inicjatywy. Poniżej znajdziesz nasze pomysły. Jeśli masz własny pomysł na inicjatywę wspomagająca ratowanie Deptaku, skontaktuj się z nami. Pomożemy go zrealizować. Wspólnie możemy wpłynąć na decyzję Miasta i uratować deptak.

Zapoznaj się z treścią strony

Znajdziesz tu sporo informacji na temat inwestycji. Ta wiedza jest potrzebna, aby przeciwdziałać niezgodnej z faktami narracji Miasta. Przekaż tę wiedzę innym. Sprawdzaj naszą stronę regularnie. Będziemy ją aktualizować o nowe ważne informacje.

Rozmawiaj o naszej akcji

Na pewno codziennie spotykasz osoby którym tak jak Tobie jest bliska idea ratowania deptaku. Przekaż link do naszej strony, poinformuj ich o planach miasta. To może być rozmowa na spacerze, w autobusie. Każdy głos jest ważny. Szczególnie starsze osoby często nie mają dostępu do mediów elektronicznych, a są one głównym źródłem informacji o naszej akcji. Informuj.

Napisz do Prezydenta lub Twojego Radnego

Daj jasny sygnał, że nie zgadzasz się z pominięciem Twoich potrzeb. Jako wyborca decydujesz o wyborze samorządowców, którzy będą Cię reprezentować. Wybierając Prezydenta i Radnych decydujesz również o kształcie miasta.

Materiały drukowane

Możesz przekazać materiały drukowane na temat deptaku innym mieszkańcom. W pracy, sąsiadom, znajomym. Odezwij się do nas, dostaniesz komplet informacji i ulotki.

Zorganizuj spotkanie

Skontaktuj się nami jeśli możesz zorganizować grupę ludzi, którzy są zainteresowani rozmową o deptaku i chcieliby się z nami spotkać. To może być mała grupa sąsiadów lub duża społeczność przedszkola. Porozmawiamy o planach Miasta i Waszych oczekiwaniach. Zdanie mieszkańców jest najważniejsze.

Przekaż darowiznę

Akcja ratowanie deptaku jest prowadzona przez stowarzyszenie MOST. Akcję prowadzimy społecznie na zasadzie wolontariatu. Oprócz zaangażowania naszej pracy, akcja wymaga też środków finansowych. Nawet darowizna o równowartości kawy będzie dla nas bardzo pomocna.
61 1140 2004 0000 3002 8333 4325
adresat: stowarzyszenie MOST, tytuł przelewu: Darowizna Promenada Zasanie